Zájemci uvidí například kompletní japonskou čtyřku – tedy motocykly značek Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, řeki dnes zástupci Veletrhů Brno novinářům.

"Na Motosalonu se budou prezentovat všechny významné značky. Výstavní plocha se zvýší o 18 procent," uvedl ředitel veletrhu Miloň Mlčák. Motosalon poprvé obsadí dva sousedící pavilony P a F, navíc pavilon Z poskytne prostor pro doprovodný program, kterým budou kaskadérské jízdy.

Účast potvrdily americké značky Harley-Davidson, Indian a německé BMW Motorrad, britský Triumph nebo italští výrobci Ducati, Aprilia, Vespa, Piaggio, MV Augusta a Moto Guzzi. Harley-Davidson ukáže 21 nejnovějších modelů včetně luxusní novinky Sport Glide se zdvihovým objemem motoru 1745 krycholých centimetrů.

Nově se na veletrhu představí například rakouská značka KSR, z Itálie TM Racing a SWM moto, vidět bude i BETA. Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích budou k vidění elektro skútry nebo čtyřkolky.

Poslední ročníky Motosalonu se v sudých letech konají v Brně a v lichých letech bývají v Praze. V sobotu organizátoři veletrhu vyhlásí Motocykl roku. Přihlášených je 38 modelů. Motosalon začíná na brněnském výstavišti ve čtvrtek a končí v neděli. Na akci pravidelně chodí kolem 60.000 lidí.