Filmaři v tomto týdnu začali v brněnské vile Tugendhat natáčet film Skleněný pokoj. Ten vzniká podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera a je inspirovaný dramatickými událostmi první poloviny 20. století. Režie se ujal Julius Ševčík, tvůrce úspěšného filmu Masaryk. Premiéra filmu je plánována na jaro 2019.

Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo Masaryk. Koproducenty jsou Česká televize, společnost Investito Igora Rattaje, a slovenská televize TV JOJ. Snímek finančně podpořilo i město Brno, a to částkou 4,3 milionu korun.

„Mám velkou radost, že se filmaři na čas usadí právě v Brně. V možnosti natáčet film Skleněný pokoj nejen v prostředí vily Tugendhat, ale i v dalších lokacích vidím obrovský potenciál propagace. Připravovaný film zvýší proslulost vily i města jako takového,“ podotkl primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

 „Vážíme si podpory města Brna i možnosti točit v jedinečných interiérech vily Tugendhat a věříme, že film mimo jiné pomůže přitáhnout další pozornost k tomuto dílu,“ říká producent Rudolf Biermann.

Román britského spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a také nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.