Vedení města dá opravit tři vybydlené byty v Brně, k dispozici budou za pár měsíců

  • Foto

    MMB

Plíseň, poničené vybavení bytu, poškozené žaluzie nebo třeba úplně zdemolovaná podlaha. Tak nyní vypadají tři byty v Brně, do pár měsíců ale tohle bude minulostí. Vedení města se rozhodlo byty opravit a předat je novým nájemníkům. Za pár měsíců by mohlo být hotovo. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Radka Loukotová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Vybydlené byty jsou na Tržní a Vlhké, byt, do kterého zateklo a vytvořila se plíseň je na Oranžové ulici v brněnských Řečkovicích. „Město do jejich rekonstrukce investuje zhruba 600 tisíc korun,“ uvedla Loukotová.

Město už vybralo zhotovitele, v případě prvních dvou bytů jde o společnost CEPPRE, která nabídla nejnižší cenu. Práce na obou zakázkách dohromady přijdou asi na 400 tisíc. Dělníky čeká například hygienické vyčištění bytu, vystěhování nábytku a nepořádku, oprava ovládání oken, výměna žaluzií, výměna dveří, oprava omítek, výměna podlahy, oprava osvětlení, dodávka nové kuchyňské linky a další.

„U obou domů je vysoutěžená cena nakonec nižší, než se předpokládalo, což zvláště v této době, kdy se ceny ve stavebnictví neustále zvedají, považuji za úspěch. Smlouvy se zhotovitelem už máme podepsané a na práce má dva měsíce,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva (ČSSD).

Byt na Oranžové 2 si vyžádal opravy kvůli zatečení vody po silném dešti. „Byt byl kompletně promočený, takže se ve všech prostorách vytvořila plíseň. Zdi a stropy je od ní potřeba vyčistit, opravit omítky a znovu vymalovat,“ dodal Oliva. Ten také doplnil, že v tomto bytě musí být opravena elektroinstalace, osadí se nová kuchyňská linka a dojde také k výměně dveří. Tuto zakázku získal David Presl a cena rekonstrukce se pohybuje kolem 200 tisíc korun.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
MMB