Do finále soutěže postupují nejvýše hodnocená vína dané kategorie z jednotlivých komisí, vzorky jsou nality všem degustátorům ze všech komisí najednou a oni volí nejlepší víno.

"Velice si cením toho, že jsme úspěchu dosáhli s relativně novou odrůdou, která si do moravských vinic teprve hledá cestu. Cabernet blanc vyšlechtil jako odolnou odrůdu vhodnou pro organické pěstování Švýcar Valentin Blattner v devadesátých letech, ale zapsaná byla ve Švýcarsku v roce 2007 a v Německu až 2010. My máme sazenice přímo od něj ještě v rámci experimentů a sám autor si byl náš vinohrad prohlédnout," uvedl Josef Valihrach. Dodal, že že vína z této odrůdy jsou příjemně aromatická, hodí se na tichá vína i na sekty.

Velkou zlatou medaili získala ve Slovinsku i Pálava 2015 výběr z hroznů od Vinice Hnanice na Znojemsku, a získala tak titul Národní šampion. Znovín Znojmo se může pochlubit hned pěti zlatými medailemi ze šesti vín. Mezi dalšími oceněnými jsou Vinařství U Kapličky, Vinařství Josef Dufek, Patria Kobylí a Vinné sklepy Lechovice.

Další zlatou medaili ze světové soutěže získala odrůda Floriánka ze stejnojmenné trati v Blatnici pod Sv. Antonínkem od udržovatele odrůdy Radima Masaříka, vnuka jejího tvůrce Václava Křivánka ze Šlechtitelské stanice vinařské Polešovice. Tato odrůda získala mezinárodní zlato již vloni v Texasu, v Lublani a na Terravinu v Izraeli.