Kromě planety Země nasvítil arénu také její souputník Měsíc. Stovky lidí, kteří do posledního místa zaplnily hlediště, se dorazily podívat nejen na tato obří nafukovadla, zapůjčená brněnskou hvězdárnou, ale také na pořad nazvaný Indiánská pocta matce Zemi.

Kolem parádní terralóny pak kroužili jezdci na koních v čele s románovým Vinnetouem, jehož ztělesňuje trikový jezdec Michal Bednář. Slavný příběh o apačském náčelníkovi uvádí divadelní scéna městečka.

„Program připomněl mytologii severoamerických indiánů a vysvětlil, jak jsou pro jejich obřady hvězdy a také planeta Země, kterou považují za svoji matku, důležité,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí westernového městečka Vladimír Klepáč.

O další část vizuálně propracovaného programu se pak podle něj postarala brněnská zoologická zahrada s vysvětlením, jak se zoo na celém světě snaží o záchranu divoce žijících druhů.

Pracovníci zahrady také připomněli, že jen díky zoologickým zahradám přežila do dnešních dní zvířata spjatá se indiány, a to bizoni a orli bělohlaví. V části věnované vesmíru se pak diváci dověděli, jak by to na Zemi vypadalo, kdyby neměla svého souputníka, tedy Měsíc.

„Našim společným projektem se zoo a s hvězdárnou, které děkujeme za zapůjčení obou těles, jsme chtěli ukázat, že i tři na první pohled zcela nesourodé instituce mohou spolupracovat, vzájemně se podpořit a přispět k obnově veřejného života po pandemii,“ dodal za obyvatele městečka Luboš Procházka alias šerif Jerry.