Od pondělního odpoledne nezaznamenala v Brně městská policie zásadnější potíže spojené s větrem. Hlídky v této souvislosti plnily drobné úkoly, které zpravidla vyplynuly z telefonických oznámení. Včera kolem patnácté hodiny se na silnici ve Veletržní ulici ocitl kontejner, a strážníci ho proto vrátili zpět na chodník. Vpodvečer v Žabovřeskách omezoval dopravu pro změnu motocykl spadlý do vozovky. Hlídka sice přijela již po dvou minutách, stroj už však mezitím někdo zvedl a umístil tak, aby nepřekážel. V bystrcké Rerychově ulici zlomil silný poryv větru dopravní značku. Informaci předala hlídka Brněnským komunikacím, aby bylo možné značení co nejdříve opravit.
Ještě v pondělí pak zveřejnil mluvčí městských policistů video k situaci.
