Vlaky mezi brněnským hlavním nádražím a stanicí Brno-Chrlice nahradí od středy 19. června do 14. srpna kvůli opravám trati autobusy s označením xS2. Z Chrlic do Křenovic bude vlak nadále jezdit. Vyplývá to z informací, které zveřejnila společnost Kordis v informačním servisu pro cestující.

Změní se i trasy dalších autobusů

Vlaky mezi stanicemi jezdí celodenně v půlhodinovém intervalu. Autobusy budou jezdit podle výlukového jízdního řádu, který Kordis zveřejní na svém webu. Kvůli výluce se také změní trasy a jízdní řády regionálních autobusových linek, které zajíždějí do Chrlic. Linky 509, 610, 611 a 612 budou prodloužené až k hlavnímu nádraží v Brně, kde budou zajíždět na autobusové stanoviště v Uhelné ulici.

Linku 612 prodlouží k hlavnímu nádraží

Linka 610 zastaví mezi Chrlicemi a hlavním nádražím na zastávkách Hanácká a v Komárově u tramvajové smyčky. Linka 611 zastaví mezi Chrlicemi a hlavním nádražím ještě v zastávkách Hanácká a Areál Slatina. Linka 612 bude z Telnice prodloužena k hlavnímu nádraží přes zastávky Sokolnice, rozvodna a Hanácká a přes zastávky v Komárově u tramvajové smyčky.

Dočasně zruší linku 73

Mezi další změny patří dočasné zrušení linky 73. Spojení Sokolnic a okolí s průmyslovou zónou zajistí prodloužená trasa linky 611.

V náhradní dopravě platí všechny jízdenky

Trasa linky 509 a také linky 514 se bude po dobu výluky měnit v závislosti na jiných uzavírkách na silnicích v okolí. V náhradní dopravě platí všechny jízdenky, které jsou platné i ve vlaku. V regionálních linkách, které jsou prodloužené na hlavní nádraží, budou platit pouze krajské jízdenky.