Vojáci cvičili obranu rozvodny v Čebíně, do akce se zapojily i další složky

  • Foto

    E.ON

Safeguard Čebín 2022 – tak zněl krycí název cvičení, kde se vojáci Pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Brno procvičovali v připravenosti při střežení rozvodny Čebín, které provozují společnosti ČEPS a EG.D. Třídenní akce se zúčastnilo 62 vojáků aktivní zálohy, mimo ně se do cvičení zapojily i další složky Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval tiskový mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák.

 „Ochranu našeho zařízení, které je součástí kritické infrastruktury státu, se snažíme neustále zlepšovat a zvyšovat nejen sami, ale také ve spolupráci s ostatními partnery. K tomu patří i podobná společná cvičení, jako je dnes končící Safeguard Čebín 2022. Letos už se jednalo o druhé podobné cvičení, kterého jsme se zúčastnili. Stejně jako jarní akce v Otrokovicích i tahle nám přinesla užitečné informace a praktické zkušenosti a potvrdila výbornou spolupráci s dalšími zapojenými subjekty,“ uvedl vedoucí Správy sítě vysokého a nízkého napětí a člen vedení krizového štábu společnosti EG.D. Bohdan Důbrava.

„Safeguard Čebín 2022 je letos již třetím součinnostním cvičením tohoto typu, které spolu s Armádou ČR a dalšími partnery pořádáme na našich rozvodnách. Jsem velmi rád, že i v tomto případě jsme si potvrdili výbornou spolupráci při řešení mimořádné situace,“dodal ředitel sekce Bezpečnost ČEPS Martin Bílek.

„Dnešní globalizovaný svět není bezpečný a je potřeba se adekvátně připravit na zabezpečení fungování klíčových prvků kritické infrastruktury, což je jedním z úkolů Pěší roty AZ KVV Brno. Jsem rád, že ve spolupráci s firmami ČEPS a EG.D jsme mohli procvičit činnosti ke splnění tohoto úkolu v případě krize nebo pokusu o narušení fungování těchto prvků,“ uzavřel plukovník generálního štábu a ředitel Krajského vojenského velitelství Brno Alois Matýzka.

Fotogalerie: