Vojtěch Dyk vyjede na koncertní turné D.Y.K.

Zpěvák Vojtěch Dyk představil v závěru loňského roku projekt  D.Y.K.  Kapela s americkými muzikanty se poprvé živě představí na Cenách Anděl. V závěru května  a  v červnu se společně s kapelou představí domácímu publiku.

  • Foto

    Tino Kratochvíl

Zpěvák Vojtěch Dyk představil v závěru loňského roku projekt D.Y.K. Album, na němž autorsky spolupracoval s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem a americkou zpěvačkou Kennedy, se nahrávalo v New  Yorku. V závěru května a v červnu se společně s kapelou představí domácímu publiku na sérii živých koncertů po celé České republice. 

D.Y.K. Tour odstartuje 28. května koncertem Mladé Boleslavi, další koncerty se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm, Pardubicích, Praze, Olomouci a turné vyvrcholí dvěma koncerty v brněnském Sono  Centru. První vystoupení však koncertní kapelu čeká již 31.března, kdy se - poprvé v Česku – objeví na slavnostním večeru při předávání hudebních cen Anděl.

Nahrávání ve Spojených státech přestavovalo pro Vojtěcha Dyka novou zkušenost. „Já byl od začátku upřímně dost nervózní, přeci jen nejsem v téhle zemi denně a nevím, jak to ve studiích chodí, ale  nakonec jsem díky Ondrovi, Sephanie - mé lektorce zpěvu a výslovnosti - a do velký míry i Jakeovi Lummusovi, který se staral o sound engineering, ztratil všechny pochybnosti...prostě jsem si to začal
všechno užívat...tak doufám, že to na té desce je aspoň trochu poznat... (-:“ říká zpěvák. Atmosféru natáčení přibližuje i promovideo k písničce If I Lose.

Zatímco v New Yorku byl spíše hostem on, v Česku se naopak stane hostitelem. „Upřímně se momentálně nejvíc těším na to, až všichni americký holky a kluci přijedou, my Češi si vezmeme kroje, chleba se solí, půjdem je přivítat na letiště, a pak se zavřeme do zkušebny a budem zkoušet jak mourovatý ...než 28.5 vyjedem na tour... No a pak už jen aby přišli posluchači a já budu šťastnej jak blecha...možná si i blahem poskočím..." přeje si Vojtěch Dyk. 

V Brně se předstaVÍ  3.6. Brno A 4.6. Brno  V Sono centru.

Video najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=6sprV4HsPao