Vyhublý pes žil ve vlastních výkalech, strážníci ho našli na zahradě v Řečkovicích

  • Foto

    MP Brno

Další případ lidské krutosti a bezohlednosti řešili v tomto týdnu brněnští strážníci. V jedné ze zahrad v Řečkovicích našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně.

„Psovi zřetelně vystupovala žebra, byl špinavý od bláta, kulhal a při chůzi se dokonce i svalil na zem. V prostoru, který měl vymezený pro svůj pohyb, nebyla ani miska s krmivem, ani nádoba s vodou. Strážníci našli pouze převržený kbelík, který ovšem podle osloveného svědka ležel na zemi ve stejné poloze údajně už týden,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

K zabezpečenému pozemku přijela i hlídka psovodů městské policie a potvrdila, že je zvíře ve špatném stavu a bude potřebovat veterinární péči. Operační středisko zjišťovalo z údajů v katastru, kdo je vlastníkem pozemku.

„Strážníkům se nakonec podařilo vyhledat rodinu, které pes patří. Majitelé je ujišťovali, že fenku pravidelně venčí a krmí a že je pouze sešlá věkem. Když hlídku pustili na pozemek a otevřeli mříž, strážníci si všimli, že bouda je plná bláta a psích výkalů. Kvůli důvodnému podezření z trestného činu přivolali státní policisty a vyšetřovatel celou situaci zadokumentoval,“ doplnil Ghanem.

 Po odebrání psa ho odchytová služba brněnských strážníků převezla ke smluvní zvěrolékařce městské policie. Po podání infuzí se jeho stav do druhého dne znatelně zlepšil a odezněl i silný třes způsobený pravděpodobně zesláblostí.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
MP Brno