Hned v prvních minutách utkání, které v chladu poznamenalo mrholení, si gólman Kinský dobrým výběhem pohlídal potenciální šanci Vlašimi. Netrvalo dlouho a přišla i úvodní příležitost domácích – Ilko hledal Lahodného, proti němuž ale obstál gólman Vágner.

Jako první skórovali před 507 diváky Středočeši poté, co kapitán Suchan uklidil přesně k levé tyči penaltu nařízenou za faul na útočníka hostů. „Kluci říkali, že ten zákrok byl ještě před vápnem, nicméně byla to penalta, kterou Vlašim proměnila,“ řekl trenér Vyškova Jan Trousil.

Hosté kontrolovali hru také v následujících chvílích, nicméně náskok jim do konce první půle nevydržel. Kouč Trousil se už chystal střídat, když si ve 36. minutě Cabadajův načechraný míč do vlastní brány srazil hostující obránce Kulhánek a Vyškov srovnal.

Sotva odstartovala druhá půle, okamžitě se naskytla možnost domácím. Brankář Vágner však dobrým pohybem zastavil Kanakimanu, načež přišly dvě větší šance Vlašimi. Solomonovu ránu vykryl reflexivně Kinský, přičemž jen o chvíli později chyběl kousek střele Smejkala.

Aktivně hráli hosté také v navazující fázi poločasu, jenže potom přišel moment, který jejich snahu utlumil. Chisom Onije dostal v závěrečné čtvrthodině červenou kartu potom, co zkosil ve vyložené příležitosti Kanakimanu, a tak Vyškov získal více prostoru vepředu.

„Červená karta byla jasná, jen mě mrzí, že jí předcházel faul ve středu hřiště na Halinského. Po červené kartě pak už byla situace pro nás složitá. Přesto to kluci ubránili a odbojovali,“ uvedl trenér Vlašimi Martin Hyský.

Na vylučování hostů v posledních čtyřech zápasech poukázal i jeho protějšek Trousil. „Vlašim ale jinak určitě nepatří na poslední místo tabulky, protože má herní kvalitu a je to kombinačně velmi silný tým. Ale musím kluky pochválit, že Vlašim nepustili do větších šancí nebo střel,“ podotkl trenér „bílého baletu“ s tím, že v modrém hrající hosté byli v první půli lepší hlavně ve středu hřiště, kde dominovali Chisom se Suchanem.

Ani oslabení Vlašimi však v bílém hrajícím domácím nestačilo, aby urvali výsledek na svoji stranu. Největší příležitost k tomu měl střídající stoper Srubek, kterého Trousil poslal na hrot útoku. Vyškovský fotbalista však v 88. minutě na zadní tyči hlavou netrefil úplně odkrytou branku hostů. „Kdyby to proměnil, tak jsme vyhráli,“ litoval spálené tutovky kouč Vyškova.

Oba týmy se tak rozešly smírně 1:1, což Vyškovu aspoň zatím stačí na třetí příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, předskočit ho ale může Varnsdorf, který do ligového dění zasáhne v neděli. Vlašim je po zisku bodu průběžně patnáctá.

„Jsme rádi, že jsme ve Vyškově uhráli bod, protože odtud se body jen tak nevozí. Vyškov je doma extrémně silný a dokazuje to i v letošní sezóně. Jsme však pokorní a jsme rádi, že jsme se konečně odpoutali ze dna tabulky, byť jen o skóre. A myslím, že s výkony, které podáváme v posledních čtyřech týdnech, půjdeme v tabulce ještě nahoru,“ byl spokojený kouč hostů Martin Hyský.