Jeden z klíčových momentů zápasu přišel už kolem 15. minuty. Po Kubalově zákroku ve vápně nařídil rozhodčí Všetečka penaltu ve prospěch Prostějova, kterou zahrával Koudelka. Ze značky pokutového kopu však dal míči příliš velkou razanci a bránu přestřelil.

„Špatně jsem to kopl. Na to není moc omluva. Chtěl jsem to narvat nahoru a přestřelil jsem. Kdybych to proměnil, asi by se zápas vyvíjel jinak,“ posteskl si před televizní kamerou neúspěšný exekutor Jan Koudelka.

Hosté pak neuspěli ani ve 33. minutě, kdy perfektní zákrok rukavicí vytáhl na poslední chvíli Kinský. V bílém hrajícím domácím však nejvíce pomohla hra na konci prvního poločasu. Červenou kartu totiž viděl po nevybíravém šlapáku hostující útočník Píchal, což Vyškovanům otevřelo prostor. A právě v nastavení úvodního dějství se střelecky prosadil Elandi, který se dobře trefil po otočce ve vápně.

„Červená karta nám hodně pomohla, uklidnili jsme se a dali jsme první gól,“ liboval si domácí fotbalista Barnabáš Lacík.

Domácí celek měl situaci pod kontrolou také po pauze. Po hodině hry ztrestal velkou chybu Prostějova právě Lacík, když hostující gólman upustil míč po zákroku a nechal střelce vypálit do úplně volného místa.

„Vypíchnul jsem to stoperovi, gólmanovi to nějak přeskočilo a pak už jsem to dával do prázdné brány, takže to bylo poměrně jednoduché,“ usmíval se záložník Vyškova.

V 65. minutě zvyšoval na 3:0 Kanakimana, jemuž připravil luxusní pas do odkryté sítě Lahodný. O tři minuty později sice ještě vykřesal Prostějov jiskřičku naděje po ráně Koudelky, jemuž se naskytla šance z poměrně nenápadného útoku.

V podstatě hned po rozehrání však utekl Vintr a šikovně poslal balon kolem padajícího brankáře po zemi na 4:1. Tím si Vyškov vytvořil náskok a soupeři uštědřil v moravském derby pěkný výprask.

„Pomohla nám neproměněná penalta Koudelky, červená karta a to, že se Prostějov neudržel do konce prvního poločasu na nule. Ve 48. minutě jsme sice neproměnili dvě šance, ale pak jsme během pěti minut dali dva góly a zápas se uklidnil. Prostějov ale musím pochválit, že i v deseti hráli aktivně, nebetonovali a byli nebezpeční,“ zhodnotil televizní duel kouč Vyškova Jan Trousil.

Po devíti kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tak jeho svěřencům patří 2. příčka. Na Vyškov se ještě mohlo bodově dotáhnout béčko Sigmy Olomouc, které má nedělní domácí zápas s pražskou Duklou k dobru. Zato Prostějov se i nadále výsledkově trápí a aktuálně byl dvanáctý.