Výstavnictví se loni dařilo lépe, než vedení Veletrhů Brno očekávalo. Na výstavní akce, které se loni na výstavišti konaly, přišlo 670.000 návštěvníků, přičemž městská firma kalkulovala s 500.000. Informoval o tom obchodní ředitel Lukáš Helan. Úspěšně skončilo loni i hospodaření. Firma chce výsledky zveřejnit, až bude mít auditovanou výroční zprávu.

Po šesti letech se na výstaviště vrací Techagro

Předloni Veletrhy Brno utržily 740 milionů korun a zisk činil pět milionů korun, loňský rok má být úspěšnější. Vedení o něm hovoří jako o roce, který byl prvním plnohodnotným po pandemii covidu. Letošní rok by měl být ještě úspěšnější vzhledem k tomu, že se v dubnu bude po šesti letech konat veletrh zemědělské techniky Techagro a přidružené veletrhy, které obsadí celý areál.

Firmy projevují velký zájem i o strojírenský veletrh

„Loňská návštěvnost už byla srovnatelná s roky 2018 a 2019, na některé akce přišlo více lidí než tehdy. Ukázalo se, že hlad po setkávání byl obrovský. Doufáme, že letošní rok bude pokračovat v nastaveném trendu,“ řekl Helan. Některé údaje tomu nasvědčují. Kromě již zmíněného konání Techagra jsou to například přihlášky vystavovatelů na říjnový Mezinárodní strojírenský veletrh. „Už nyní jich máme zhruba tolik, kolik bylo vystavovatelů loni,“ řekl Helan.

Potenciál rozvoje vidí v Urbisu

Dalším projektem, který má mít do budoucna potenciál se rozvíjet, je červnový veletrh Urbis, který se zaměřuje na všechno, co souvisí s chytrými městy, tedy tématem, které je známé pod pojmem smart city. Jde o různá technologická řešení a řešení, která ulehčují život obyvatelům měst a zároveň souvisejí například s úsporami energií a zdrojů. „Podepsali jsme memorandum se čtyřmi ministerstvy a dalšími institucemi. Spoléháme na to, že se Urbis bude rozvíjet programově i velikostně,“ dodal obchodní ředitel.