Pirelli Hangar Bicocca v italském Miláně se stal místem slavnostního odhalení unikátního kalendáře Pirelli 2019. Stejně jako každý rok přináší i 46. edice výjimečné fotografie, které originálním způsobem rozvíjejí téma ženské krásy. Tentokrát uznávaný britský fotograf Albert Watson vypráví příběh 4 žen, z nichž každá sobě vlastním způsobem usiluje o dosažení svých cílů a naplnění snů i tužeb. Kalendář Pirelli 2019, který vznikal na jaře letošního roku v Miami a New Yorku, proto nese podtitul „Snění“.

Jeden kalendář zamíří do internetové aukce v České republice. Tato veřejná dražba se usktueční 19. prosince od 9 do 17 hodin na portálu iDNES.cz a zapojit se do ní může kdokoliv. „Aukce kalendáře Pirelli na iDNES.cz dosud vynesly více než 4 miliony korun, které pomohly onkologickým pacientům při jejich léčbě. Věříme, že i letos se podaří získat významnou částku, která umožní nákup potřebného vybavení. Spojení charitativní aktivity s dražbou exkluzivního předmětu nám dává hluboký smysl nejen s ohledem na předvánoční období,“ říká ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA Miloslava Nováková.

Získaná částka poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně, který patří ke špičkovým zdravotnickým zařízením v celoevropském měřítku. Zabývá se léčbou nádorových onemocnění a soustřeďuje všechny medicínské obory potřebné pro komplexní onkologickou péči. Ročně jím projde kolem 170 000 ambulantních a 10 000 hospitalizovaných pacientů. „Za finanční prostředky získané z dražby chceme nakoupit nový aeroskop, jehož cena se pohybuje kolem 250 000 Kč. Tento přístroj slouží k vyhodnocování čistoty vnitřního ovzduší například v laboratořích nebo na operačních sálech. Absolutně čisté prostředí je nezbytné k tomu, abychom mohli zajistit kvalitní péči o naše pacienty, kteří v důsledku nádorového onemocnění trpí sníženou imunitou,“ vysvětluje náměstkyně Masarykova onkologického ústavu pro lékárenskou péči Šárka Kozáková.