fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Vyvětrejme kancelář prezidenta! Na hlavu státu kandiduje krkavec Edvard K. z Brna

Edvard K., kandidát na prezidenta ČR s nejostřejším profilem! To je jeden ze sloganů recesistů, kteří chtějí do funkce hlavy státu prosadit brněnského krkavce Edu.
fdsvrtrg

Foto:

edanahrad.cz

Krkavec velký Edvard K. se podle webu zapsaného šlapanického spolku Edvard na Hrad vyklubal se z vejce před pěti lety. Z hlediska věku pohlavní dospělosti krkavce velkého jde o ptáka dávno plně dospělého s množstvím životních zkušeností.

„Moc toho nenamluví, i když mluvit umí. Kdyby někteří lidé, kteří mluvit umějí, mluvili tak málo, jako pan kandidát Edvard K., bylo by na světě méně keců. Hlavně o sobě toho pan kandidát moc neřekne. Ale členové spolku a jeho podporovatelé mu rozumí a vědí, proč je pro funkci prezidenta nejvhodnějším kandidátem,“ charakterizovali černého ptáka recesisté.

Podle nich jde o jednoho z nejinteligentnějších ptáků na světě, který vyniká mnoha schopnostmi, kreativitou třeba při objevování nových zdrojů a v mnoha případech zaznamenanou vysokou kulturou projevu i chování. „Je velmi hravý, přizpůsobivý a dobře vychází dokonce i s lidmi. Ne náhodou je krkavec ověnčen mnoha tituly, z nichž můžeme jmenovat například titul největšího pěvce,“ uvedli představitelé spolku.

Ti připomněli, že minulost Edových předků je dramatická a spjatá s významnými momenty našich dějin. Jeho rod byl dlouhodobě pronásledován a v období od druhé poloviny 19. století až po 2. světovou válku včetně byl v Evropě téměř vyhuben. Po válce však došlo k jeho rehabilitaci a návratu členů rodu do středoevropského prostoru.

V tuzemsku se krkavci podle recesistů významně projevili v pohnutých obdobích dějin, třeba v roce 1968, kdy se u nás v souvislosti s nadějnými vyhlídkami rozhodli poprvé v 20. století zahnízdit. A shodou okolností to tehdy bylo také na hradě, konkrétně na zřícenině hradu Hukvaldy.

Následně se však situace vyvíjela tak, že se krkavcům u nás dlouhodobě příliš nedařilo a rozmach jejich rodu přišel až koncem 80. let, především pak po roce 1989, kdy postupně začali hnízdit po celém našem území.

„Bezúhonnost krkavce můžeme demonstrovat tím, že je celoživotně monogamní se silnou vazbou na rodinu. Je to tvor věrný a stálý, tedy nelze o něm říci, že by byl nestálý, a lze tak počítat s konzistentním vystupováním. V případě nouze agresivně brání své hnízdo, což je v dnešní době bezpečnostních rizik důležitá vlastnost,“ napsali Edovi podporovatelé.

Ti krkavcovi založili transparentní volební účet i webové stránky, z nichž lze stáhnout podpisové archy, které nemají příznivci Edvarda K. číslovat, ale posílat na adresu spolku uvedenou na webu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT