Krátce po 15:00 policie všechna opatření ukončila, žádná bomba se nenašla, uvedla na policejním webu mluvčí Kamila Haraštová. V místě byla i omezena doprava.

Anonym výbušninu nahlásil v 11:38. "Vnitřní i vnější prostory nákupního centra policisté zkontrolovali, ovšem žádnou výbušninu nenalezli. Událostí se budeme nadále zabývat," uvedla Haraštová. Uzavřené byly sjezdy z dálnice do nákupního centra, policie tam na kruhovém objezdu řídila dopravu. Na místě byl pyrotechnik i speciálně cvičení psi. "Intenzivně také hledáme muže, který policii uložení výbušniny oznámil," řekla mluvčí.

Anonym nahlásil bombu v Olympii i loni v březnu, tehdy muselo nákupní centrum opustit asi 2500 lidí. Žádná výbušnina se nenašla. Policie později vypátrala, že za anonymem stálo dítě, které se inspirovalo vtipnými kousky hlavního hrdiny populárního animovaného televizního seriálu. Škoda byla vyčíslena na několik milionů korun.

Odborníci považují Olympii za nejúspěšnější centrum mimo Prahu. Vzniklo v roce 1999 u dálnice D2 blízko Brna. Po několika rozšířeních nabízí k pronájmu 200 obchodů, celková pronajímatelná plocha je 89.000 metrů čtverečních. Kromě obchodů funguje v centru multikino a v bezprostředním okolí vznikly atrakce pro děti a sportovce.