fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Za kandidaturou Špilara do Senátu stojí řada brněnských osobností

Jan Špilar chce v Senátu ostříhat nespravedlnost. Kandiduje za KDU-ČSL s podporou Pirátů
20180514114559

Foto:

redakce (MOŠ)

Známý brněnský kadeřník, jáhen a podnikatel Jan Špilar se rozhodl kandidovat do Senátu za obvod č. 59 (Brno-střed, Starý Lískovec, Nový Lískovec, Kohoutovice a Bosonohy). Už dříve oznámil, že na tuto dráhu vstoupí jako nezávislý kandidát za KDU-ČSL, nyní mu vyjádřili podporu ještě některé významné brněnské osobnosti. "Znám ho jako dobrého člověka. Obdivuju ho za to, co dělá pro manželské dvojice. Mít v sobě víru, to je dar. A když to někdo umí šířit, tak klobouk dolů," uvedl herec Bolek Polívka.

Za Špilarem ale stojí celá řada dalších lidí, architekti Karel Tuza a Ondřej Chybík, Světlana Hrbková, fotograf Jiří Salík Sláma, senátor Zdeněk Papoušek a další. Právě ke kandidatuře jej přesvědčil stávající senátor Zdeněk Papoušek společně s náměstkem primátora Petrem Hladíkem, oba lidovci. „Program Jana Špilara klade důraz na svobodu a důstojnost člověka, na rovné příležitosti, podporu řemesel a to jsou hodnoty, které dlouhodobě podporujeme i my. Rozhodli jsme se jako KDU-ČSL jeho kampaň podpořit také finanční částkou 500 tisíc korun,“ uvedl Petr Hladík, náměstek primátora města Brna.

Podporu tomuto kandidátovi vyjádřili i Piráti. Ti mu pomohou s transparentností a s připravovanou kampaní. „Téměř 40 let stříhám lidem vlasy a naslouchám jejich příběhům, které od nich slyším, těm bych se chtěl věnovat v Senátu. Také se zaměřím na důchodovou reformu, konkrétně se chci přičinit o společné důchodové konto po dobu trvání manželství,“ uvedl Jan Špilar ke své kandidatuře.

Jan Špilar je majitelem brněnského kadeřnictví Střihoruký Edward, narodil se 3. 9. 1964 v Pardubicích. Vyučil se kadeřníkem v Hradci Králové a do prvního zaměstnání nastoupil jako maskér v Národním divadle Praha. Během tohoto období líčil herce ve filmu Amadeus, který získal za masky Oscara. V roce 1993 si v Brně otevřel kadeřnické studio Střihoruký Edward, v roce 1996 jeho druhou a nakonec i třetí verzi, kde pracuje dodnes. Je ženatý a má tři dospělé děti. V roce 2001 založil českou sekci HCF a získal zlatou medaili se safírem za přenos francouzské módy do ČR. Od roku 1999 si při zaměstnání doplňoval vzdělání, v roce 2003 maturoval a v roce 2004 promoval na TF JCU v Českých Budějovicích, na katedře praktické teologie s titulem Magistr. Je trvalým jáhnem brněnské diecéze. Pracuje s manželskými páry v rámci projektu Jsme jedno a není nám to jedno.

Špilar se bude ucházet o post po senátorce a bývalé ústavní soudkyni Elišce Wagnerové, která funkci obhajovat nebude. Špilarovým soupeřem bude třeba rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT