Za křivé obvinění manžela ze znásilnění a psychické týrání dětí poslal soud ženu na 3,5 roku za mříže!

Na tři a půl roku do věznice s ostrahou poslal Krajský soud v Brně ženu, která křivě obvinila manžela ze znásilnění a perverzního chování a také podle soudu psychicky týrala jejich dvě nezletilé děti.

  • Foto

    redakce (REJ)

Podle původního rozsudku brněnského městského soudu přitom čtyřiačtyřicetiletá žena dostala za křivou výpověď a ohrožování mravní výchovy dětí podmíněný trest dva roky s odkladem na tři roky a dohled. Obžalovaná podle soudce Vlastimíra Čecha před sedmi roky v úmyslu přivodit trestní stíhání manžela, který se s ní chtěl rozvést, uváděla na státním zastupitelství a policii nepravdivé údaje.

„Tvrdila, že muž v době její nepřítomnosti měl umožnit jejich dvěma nezletilým dětem, aby se s ním dívaly na porno,“ uvedl v rozsudku předseda odvolacího senátu, který zamítl odvolání obžalované ženy a původní podmínku jí změnil na nepodmíněný trest. Ten je pravomocný.

Žena podle něj navíc křivě obvinila svého manžela, že si oblékal kostým kočky a dělal v něm před dětmi perverznosti. Navíc muže nařkla, že ji opakovaně znásilnil a také měl mít podle jejího trestního oznámení orální sex se synem. 

„Poškozeného kvůli tomu kriminalisté vyšetřovali kvůli týrání, ohrožování mravní výchovy dětí a znásilnění. Jeho tehdy šestiletá dcera byla nucena opakovaně popisovat údajně perverzní jednání otce. Policie však nakonec trestní oznámení odložila. Městský soud ale v průběhu vyšetřování otci zakázal styk s dětmi a toto předběžné opatření zrušil až po roce krajský soud,“ řekl Čech s tím, že soudní tahanice narušily vztah dětí k otci. Podle soudce Dana Krátkého to obžalovaná dělala s rozmyslem a po předchozím uvážení. „Chtěla se tak manželovi pomstít a jako nástroj msty k tomu využila své děti. Soud má tedy za to, že je na místě uložení nepodmíněného úhrnného trestu,“ vysvětlil Krátký. Žena obžalobu odmítla. „Žádného trestného činu jsem se nedopustila. Není proti mně jediný důkaz, který by svědčil o mé vině,“ uvedla v závěrečné řeči. Její obhájce Luděk Dvořák proto zvažuje dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně. „Soudní řízení je vedeno zaujatě. Již před několika lety Nejvyšší státní zastupitelství v Brně konstatovalo, že policejní orgán, který byl později vyloučen pro podjatost, postupoval v této věci nezákonným způsobem. S rozsudkem se nesmíříme, protože se domníváme, že jde o nespravedlivé rozhodnutí,“ sdělil obhájce. 

S verdiktem je naopak spokojený zmocněnec poškozeného muže Martin Klimo. „Takto to mělo být hodnocené od začátku. Považuji to za jasný vzkaz všem, kteří hodlají řešit své majetkové poměry v rámci rozvodového řízení skrze nezletilé děti. Můj klient bude muset řešit výchovu svých dětí, jejichž narušení už asi nikdo zpět nevrátí,“ uvedl Klimo. 

Zdroj: 
Brňan (REJ)