Otřesný zločin se odehrál letos koncem ledna v domě v Pohořelicích, kde se obžalovaný pohádal s družkou a konflikt skončil pádem měsíční holčičky z okna z výšky necelých čtyř metrů, který dítě nemělo šanci přežít. Pár se hádal o výchovu miminka.

Podle žalobce jde o výjimečný případ, protože obžalovaný svou partnerku týral a neúmyslně usmrtil jejich měsíční dítě, které si chtěl přivlastnit. Při tom stál na vnějším parapetu okna. Jeho úmysl mu rozmlouvala jak družka, tak její bratr, kteří se podle dostupných informací snažili dítě z náruče obžalovaného vytrhnout.

„Vystavil ho tak extrémnímu riziku, že musel počítat s tím, že k usmrcení dítěte může dojít a upřednostnil svůj útěk z toho obydlí. Utíkal oknem a přes boční svažitou střechu ve výšce asi tři a půl metru nad nějakou nižší střechou a sám přiznal, že se spoléhal na to, že k tomu tragickému následku nedojde,“ uvedl státní zástupce Milan Richter.

Muž se po vraždě se snažil z místa činu ujet v autě. Ze spisu také vyplývá, že svou partnerku dlouhodobě týral, proto ho soud ztrestal i za týrání osoby žijící ve společném obydlí.

Podle žalobce měli s družkou neustálé konflikty. Žena, která kvůli obžalovanému opustila manžela, však už nehodlala dál snášet jeho násilí a útoky a chtěla se z Pohořelic odstěhovat. Obviněný ale nechtěl o měsíční dcerku přijít a neutěšené soužití nakonec vyvrcholilo tragédií.

„Soud mu proto uložil souhrnný trest 18 let ve věznici se zvýšenou ostrahou,“ upřesnila mluvčí brněnského krajského soudu Klára Belkovová. Muž, kterého kvůli citlivosti a závažnosti případu soudili v neveřejném jednání, se proti rozsudku okamžitě odvolal. Případ proto přezkoumá Vrchní soud v Olomouci.