Zájemci mohou první dubnový víkend virtuálním během přispět na výsadbu stromů. Akci pořádá Nadace Partnerství, na výsadbu stromů poputují vybrané peníze z benefičního startovného. Kde virtuální běh registrovaní účastníci absolvují, záleží na nich. V tiskové zprávě o tom za nadaci informoval David Kopecký.

„Cílem naší pomoci je podpořit výsadbu stromů v krajině. Peníze z benefičního startovného Běhu pro stromy proměníme v nové stromy do krajiny v rámci největší celorepublikové výsadbové iniciativy Sázíme budoucnost. Každý váš dar, třeba v podobě startovného, Státní fond životního prostředí zdvojnásobí. Vašich 250 Kč se tak promění na pětistovku,“ uvedla Hana Laudátová z Nadace Partnerství. Už 2000 korun podle ní pomohou zaplatit vysazení vzrostlého listnatého stromu a pomoci o něj pečovat v následujících letech, aby neuschnul a dařilo se mu.

Běhat se dá kdekoliv a ještě můžete podpořit dobrou věc

Benefiční startovné organizátoři rozdělí v rámci iniciativy Sázíme budoucnost mezi zájemce o sázení stromů ze škol, obcí nebo neziskových společností. Zájemci se mohou registrovat na www.bezimprostromy.cz, běh se uskuteční od 31. března až 2. dubna. Pro potvrzené účastníky připravila Nadace Partnerství běh s běžkyní a influencerkou Hanou Urbánkovou Alfery, který se uskuteční 23. března v Brně.

Pro vítěze skvělé boty

„Kde virtuální Běh pro stromy absolvujete, záleží jen na vás. Stejně jako čas, který si v daném termínu zvolíte. Stačí, když si svůj běh či chůzi změříte jakoukoliv aplikací nebo hodinkami a dáte nám vědět svůj výsledek. Vítězové se mohou těšit i na prvotřídní běžecké boty Saucony,“ doplnila Laudátová. Hlavním účelem virtuálního závodu podle ní ale není být za každou cenu první, ale užít si den během nebo chůzí a podpořit dobrou věc.

Díky projektu Sázíme budoucnost přibylo v Česku jen za uplynulý rok asi 1,7 milionu stromů. Iniciativa, se kterou před čtyřmi lety přišla Nadace Partnerství, je za třetinou svého cíle vysadit deset milionů stromů. Lidé už jich vysadili 3,7 milionu. Do výsadeb se za celou dobu zapojilo přes 78.000 lidí na více než 7000 akcí, které nejčastěji pořádaly obce a města.