Celníci při noční službě kontrolovali vozidla na odpočivadle u čerpací stanice na dálnici D1 ve směru na Prahu. Kontrole se nevyhnula ani dodávka s bulharskou státní poznávací značkou, ve které cestovalo devět lidí z Bulharska do Německa.

„Po základním prověření cestujících celníci zkontrolovali nákladový prostor a zavazadla. Mezi nimi našli také krabici pravděpodobně s léčivy. Po ověření ale zjistili, že se jedná o látky s anabolickým a jiným hormonálním účinkem, jejichž držení a nakládání s nimi podléhá zvláštnímu povolení,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí jihomoravské celní správy Lada Temňáková.

Celníci napočítali 200 ampulí a 23 aplikátorů s účinnou látkou, 100 ampulí vodného roztoku a 500 tablet. „Řidič vozidla tvrdil, že tyto látky převáží známému do Německa. Vzhledem k podezření z trestného činu si případ převzali kolegové z odboru Pátrání Brno Generálního ředitelství cel,“ uvedla mluvčí.

Bulhara podrobili výslechu, po němž ho zadrželi a později skončil v policejní cele. Justice pak případ rychle vyřešila ve zkráceném přípravném řízení.

„Na návrh státního zástupce vydal Městský soud v Brně trestní příkaz, jímž soudce cizince ztrestal propadnutím věci, tříletým vyhoštěním z České republiky a k podmíněnému trestu čtyř měsíců vězení s odkladem na dva roky,“ dodala Lada Temňáková.