Zbrojovka dnes hraje rozhodující zápas o postup. V barážové odvetě musí v Příbrami vyhrát nebo vstřelit více než 3 góly

Letošní sezónu brněnské Zbrojovky rozetne až ten opravdu poslední zápas - dnešní odveta barážového dvojzápasu proti Příbrami. Doma brňané remízovali se stejným soupeřem 3:3, dnes tak musí vyhrát nebo při remíze vstřelit více než 3 branky..

  • Foto

    fczbrno.cz

Při zopakování středečního výsledku 3:3 by rozhodovalo prodloužení, případně penalty. Pro nic jiného už není prostor, není nač se šetřit.

"Ten konec sezóny přesně odpovídá jejímu průběhu. Poměrně často jsme se ocitali v situaci, kdy jsme něco museli zvládnout, museli jsme zvítězit. A stylově tak i končíme. Říkat cokoliv dalšího je v tuhle chvíli zbytečné, důležitost zápasu je zjevná," řekl před utkáním trenér Pavel Šustr.

Zbrojováci absolvovali po úvodním duelu dvě tréninkové jednotky, třetí je čeká zítra - a pak už vyrazí směr Příbram. "Ještě jsme si zdůraznili principy naší hry - toho, co dělat, když nemáme míč. Měli jsme video, pochopitelně chystáme hlavně hlavy hráčů. Naštěstí, jak už jsem říkal ve středu, s motivováním hráčů opravdu není problém," řekl k tomu kouč.

Ten prozatím pracuje se stejným kádrem, který měl k dispozici před středečním zápasem. Otazník visí nad startem Ladislava Krejčího, kterého trápí zraněný sval; s jistotou pak do Příbrami neodcestují Pachlopník se Sedlákem.

Hráči budou v kruciální bitvě u Litavky spoléhat také na pomoc z tribun. Distribuci vstupenek zajišťují fanoušci z OS Zbrojováci, kteří také pořádají autobusový výjezd. Veškeré informace najdete samostatném článku.

"Sám vím o spoustě lidí, kteří se chystají vyrazit. Ve středu nám diváci neuvěřitelně pomohli a já věřím, že tomu tak bude i v neděli. Rád bych znovu zdůraznil, že právě oni mohou být tím prvkem, který zápas zvrátí v náš prospěch. A tím pádem i oni mohou mít zásluhu na případném postupu, po kterém všichni v Brně toužíme," vzkazuje fanouškům Šustr.

V Příbrami se Brňané představí takřka po dvou letech, tehdy zvítězili brankami Zavadila, Lutonského a Řezníčka 3:2. Do duelu zasáhla i pětice hráčů ze současného kádru - Šural, Pavlík, Vraštil, Sedlák a Přichystal.

Výkop duelu je v Příbrami naplánován na 18:30.