K setrvání v lize však Brněnským fotbalistům nemusí stačit ani stoprocentní bodový zisk v posledních dvou kolech. V tom předposledním přivítá Zbrojovka doma Jihlavu a k udrření naděje potřebuje opět naplno bodovat. Dále se pak musí spoléhat na klopýtnutí svých sestupových soupeřů- Karviné a Ostravy. A za určité konstalace bude pak Zbrojovka s Ostravou v posledním kole přímo hrát o setrvání či sestupu. 

Letošní ročník se moravským a slezským klubům příliš nepovedl. Kromě Olomouce, která reálně bojuje o účast v Evropských pohárech, jsou mužstva z Východu republiky seřazena od 11. po poslední, 16. místo.  A Karviná, Baník a Zbrojovka – dva t těchto tří celků si po závěrečném kole budou minimálně na rok balit "prvoligové kufry". Pro Zbrojovku to v takovém případě bude hodně trpká příchuť v roce oslav dvaceti let od zisku zatím jediného ligového titulu. Jak vidno, na ten další si nejspíš hodně dlouho počkáme. 

Dosud však není dobojováno a pojďme tedy ve zbylých dvou kolech fandit Zbrojovce k co nejlepším výkonům a důstojnému ukončení letošní sezóny. První možnost máme už tuto sobotu na stadionu v Srbské, kdy domácí nastoupí proti Jihlavě.