Ve středu 20.června  na trávník hřiště v Zastávce u Brna vyběhli prvoligoví fotbalisté. V rámci své přípravy zde sehráli přátelský zápas, který byl dalším dílem projektu Česko-Slovenské fotbalové srdce 2018 ke 100.výročí vzniku Československa. Kromě prvoligových hráčů na obou stranách zde byly k vidění fotbalové osobnosti nedávné i té dávnější minulosti. "Fotbal se oproti době, kdy jsem hrával strašně zrychlil," prozradil nám Petr Janečka, internacionál, bývalý hráč Zbrojovky a excelentní střelec. "Ne , že by fotbalisté nějak výrazně zrychlili běh, ale hra je rychlejší – přihrávky na jeden dotek v plném běhu."

Petr Hovězák, předseda Čechie Zastávka, řekl: "Bylo to sice těžké, přivést do Zastávky takový fotbal, taková mužstva, ale určitě to stálo za to." S úsměvem pak dodává: "Zastávečtí hráči  měli sledování zápasu příkazem, aby viděli, jak se to dělá na nejvyšší úrovni."

Přesto, že šlo o zápas, do kterého šla mužstva z plné přípravy, na hřišti to nebylo znát. Nasazení, pěkné akce, parádní góly, dokonce šarvátka a červená karta. Prostě fotbalová lahůdka se vším všudy.

První půle skončila za stavu 1:0 pro Zbrojovku. Ve druhé pak z penalty Bratislava srovnala, ovšem čtvrt hodiny před koncem kránou střelou zajistil vítězství brněnskému celku Jambor.

Oba trenéři, jak brněnský Roman Pivarník, tak Bratislavský Martin Ševela, byli se zápasem, výkony i atmosférou spokojeni. A myslím, že spokojeno bylo i zhruba pět set diváků, kteří si v teplém středečním odpoledni našli na Zastávecký stadion cestu.