V kabině na stadionu se Brňané sešli o půl sedmé. „Scházel Jakub Přichystal, který si na sobotním tréninku poranil kotník a čeká jej dnes vyšetření, nemoc pak z nominace vyřadila Marka Vintra. Již dříve bylo avizováno, že na Maltu neodletí ani Zoran Gajić, Adrián Čermák a Lukáš Kryštůfek,“ upřesnil mluvčí brněnského prvoligového klubu Martin Lísal.

Na středomořském ostrově je pro Zbrojováky připraven hotel, ležící nedaleko St. Paul´s Bay. A není to jediná změna oproti předcházejícím rokům. S ohledem na celosvětovou epidemii koronaviru proběhne kemp i samotný turnaj v přísném režimu. „Roušky, izolace, testy – organizátoři turnaje učinili vše pro to, aby minimalizovali jakékoliv riziko nákazy,“ zdůraznil Lísal.

Letecký speciál přepravil Zbrojováky z Brna na mezinárodní maltské letiště, po ubytování čekal na hráče odpolední trénink. Jinak je každý den čekají dvě tréninkové jednotky, video, taktika a posilovna. Ve středu je na programu dopolední trénink a semifinále s rakouským týmem WSG Swarovski Tirol, hraje se ve 14 hodin a duel přenáší Nova Sport. O umístění se pak hraje v sobotu a v neděli Brňané zamíří domů.

Krátkou zimní přípravu zahájili fotbalisté Zbrojovky už 2. ledna. V kabině se sešel téměř kompletní tým, nescházel ani Rudolf Reiter, který bude ve Zbrojovce hostovat i během jarní části. Na zkoušku pak přišel slovenský krajní obránce Timotej Záhumenský.

Ten už má zkušenosti s FORTUNA:LIGOU, na jaře 2019 odehrál během hostování v Karviné třináct zápasů a jednou nastoupil v baráži. Na Slovensku si v dresu Slovanu Bratislava, Zlatých Moravců, Trnavy, Dunajské Stredy a Nitry připsal celkem 73 prvoligových startů a šestkrát okusil Evropskou ligu. Během podzimu nastoupil v dresu aktuálně osmé Nitry ke čtrnácti duelům a připsal si jednu nahrávku.

„Hledáme hráče na levý kraj obrany. Timotej je u nás zatím na zkoušku, dnes už s námi trénoval a odcestuje i na Maltu, kde bychom jej chtěli vyzkoušet v zápasech,“ uvedl na adresu levého beka trenér Richard Dostálek.

Kouč Zbrojovky by v kádru rád uvítal i další nové tváře. „Poměrně blízko je ještě jedno jednání, do odletu na Maltu se už ale nestihne. Jedná se o středového záložníka, v tomto prostoru bychom chtěli vytvořit větší konkurenci a přidat fotbalovost. V hledáčku máme i další jména,“ vysvětlil trenér Brňanů.

Cíl pro jaro je podle něj jasný: záchrana nejvyšší soutěže. „Za dva týdny hrajeme první mistrák, tím je program celkem jasně daný. Děláme vše pro to, abychom mužstvo nachystali na klíčový vstup do jara,“ dodal Richard Dostálek.