Zbrojovku čeká po ligové domácí remíze první zápas v letošním poháru. Nastoupí proti HFK Olomouc

Po rozpačitém vstupu do ligového zápolení vstoupí fotbalisté Zbrojovky dnes do letošního ročníku MOL Cupu. V 1. kole je čeká duel na hřišti divizního týmu HFK Olomouc.

  • Foto

    FC Zbrojovka

S holickým soupeřem se Zbrojovka utká v krátké historii podruhé, před dvěma lety v rámci 2. kola prohrála 1:2. Nepěknou vzpomínku na tehdy třetiligový trávník si z té doby odnesli čtyři hráči současného kádru - Pavel Halouska, Petr Pavlík, Jan Sedlák a Jakub Přichystal.

Letošní sezónu rozjel náš soupeř solidně. V předkole poháru doma zdolali Olomoučtí favorizovaný Vyškov brankami Spurného a Stoklasy 2:0. O víkendu pak zvládli i první duel Divize E proti Skašticím. Pod výhrou 4:3 se podepsali opět Spurný, Vyskočil a dvakrát Bernatík.

Trenér Zbrojovky Pavel Šustr bude postrádat Juraje Kotulu (disciplinární trest za vyloučení) a Petra Pavlíka. Dvaatřicetiletý stoper odstoupil z pátečního utkání a zítra jej čeká kontrolní magnetická rezonance. "K dispozici naopak už máme Ondru Pachlopníka a Petera Štepanovského. Šanci v sestavě určitě dostanou i hráči, kteří toho zatím tolik neodehráli," řekl před utkáním kouč Pavel Šustr. "Věřím, že pohárové utkání zvládneme a zvítězíme."

Zápas začíná v 17 hodin na holickém stadioně a sledovat jej můžete na ČT sport.