I malý kousek pozemku a uznání jeho vlastnictví, dokáže domnělé majitele pěkně poškádlit. Své o tom ví i hlídka brněnských strážníků, která musela včera ráno asistovat u jednoho z takovýchto případů. Sporem byl pás pozemku a došlo i na zahradní hadici a kropení údajných vetřelců. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Celý spor se odehrál na západě Brna, městské strážníky přivolal muž, který do telefonu tvrdil, že na jeho pozemku někdo neoprávněně dělá výkopy a zavádí do terénu průzkumné sondy. Jenomže, jak už muži zákona tušili, pravda byla k nenalezení, protože podle souseda, kterého na místě oslovili, patří zmiňovaný pozemek právě jemu a on byl ten, kdo stavební činnost na pozemku nařídil.

„Muž strážníkům vysvětlil, že pozemky jsou nově zaměřené a práce tedy vykonává na své parcele. Dokládal to i nákresy, jejichž aktuálnost ale hlídka nemohla spolehlivě ověřit. Dozvěděla se totiž, že spor o úzkou výseč pozemku projednává soud. Muž, který událost oznámil, potom začal do čerstvého výkopu stříkat vodu hadicí a tvrdil, že to dělá kvůli zrání betonu. Dělníky tím vyhnal, a tak strážníci museli oba aktéry uklidnit,“doplnil Ghanem.

Dohodnout se spolu ovšem padesátníci nedokázali ani za přispění hlídky, a tak celý případ míří do správního řízení.