Podsedník stál v čele Brna sedm měsíců v roce 1990 jako představitel tehdejší Čs. strany socialistické. Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 6. února ve 12:30 v obřadní síni brněnského krematoria.

"Jako primátor se zaměřil především na řešení výstavby brněnského oblastního vodovodu a rozšíření dalších služeb ve prospěch obyvatel města. Za jeho působení se podařilo otevřít dětskou polikliniku a zdravotní školu v budově bývalého Městského výboru KSČ," doplnila Šrámková.

Podsedník byl po 42 letech prvním nekomunistickým primátorem a město vedl od 25. dubna 1990 do 7. prosince 1990. Pak ho v čele města vystřídal Václav Mencl.

Za komunismu pracoval Podsedník v různých dělnických a technických profesích, a to v důsledku perzekuce svého otce Josefa Podsedníka. I ten působil jako komunální politik, v letech 1946 – 1948 byl předsedou městského národního výboru a posledním nekomunistickým představitelem Brna. Po komunistickém převratu byl Josef Podsedník zatčen a strávil víc než 15 let v komunistickém vězení.