Ve svých osmašedesáti letech zemřel známý brněnský fotograf Jiří Sláma. Podlehl těžké nemoci, se kterou poslední roky statečně bojoval. Dlouhá léta byl předsedou Klubu moravských fotografů, který funguje přes třicet let. Na sociálních sítích o smrti táty informoval jeho syn, fotoreportér Jiří Salik Sláma.

Ovlivnil mnoho fotografů začátečníků

Jiří Sláma ovlivnil za svůj život mnoho začínajících fotografů, kterým pomáhal najít cestu. A také inspiroval profesionály, se kterými se navzájem rozvíjeli. Za svůj život uspořádal desítky svých autorských či klubových výstav, které budily pozornost.

Z ateliéru udělal místo k setkávání

„Působil ve svém ateliéru v Hybešově ulici a později na Úvoze. Z ateliéru a obchodu vytvořil místo setkávání, které navštěvovaly stovky fotografických nadšenců. Lidé za ním přicházeli s náměty, historkami či prosbou o opravy svých přístrojů. Poslední roky pak pracoval ve studiu Filmondo,“ uvedl Salik Sláma.

Pohřeb bude v pondělí po poledni

Jeho srdcovými tématy bylo balónové létání, ohňostroje, folkoví hudebníci, svatby a ženský portrét. Pro své skromné, přátelské a empatické vystupování získal nejen v Brně řadu přátel. Se zesnulým fotografem Jiřím Slámou se mohou lidé přijít rozloučit v pondělí 17. července ve 12.30 hodin do brněnského krematoria v Jihlavské ulici.