Žena šla nahlásit krádež auta. Uviděla ho před brněnskou služebnou, jelo přímo před ní

  • Foto

    PČR

Kradl, na co přišel, za vyučenou mu dala až okradená žena z brněnského Bystrce. Teprve sedmadvacetiletý mladík se vloupal do rodinného domu v nočních hodinách, majitelé spali a muž z domu odcizil, co se dalo. Do domu se dostal jednoduše, poničením garážových vrat.

„Kromě cenností a dokladů zloděj sebral i elektrické jízdní kolo a i klíče od zaparkovaného vozidla. Následující den ráno poškozená nemilou věc oznámila policistům,“ popsal případ policejní mluvčí Petr Vala.

Když žena opustila služebnu a vydala se s dcerou domů, měla šok, přímo před nimi jelo jejich odcizené Subaru. Ženy obratem vytočily tísňovou linku a zalarmovaly policisty, kteří se zlodějíčky bleskově vydali.

„Dvoučlenná osádka v kradeném automobilu si za sebou povšimla nezvaných hostů a pokusila se je setřást. Naštěstí ale drama za pár minut nechtě vyřešil sám povedený mladík za volantem. Bláhově totiž zajel do slepé ulice, a když se pokusil z bezvýsledné situace vymanévrovat, statečné ženy mu pohotově se svým autem nekompromisně zatarasily cestu,“ doplnil Vala.

 Z místa se ještě oba pokusili marně prchnout po svých, tomu ale už razantní přítrž udělaly policejní hlídky. Strážci zákona totiž výtečníky po krátkém sprintu rychle dostihli a zadrželi. Jako bonus se navíc šofér, který má několik platných zákazů řízení, bezdůvodně odmítl podrobit testu na drogy. Z místa tak zákonitě putoval přímo do policejní cely.

Fotogalerie: