Zloděj řádil v rodinném domě ve Znojmě, odnesl si věci v hodnotě přesahující 1,4 milion korun

  • Foto

    pixabay (ilustrační)

Na právě uplynulý víkend nebudou v dobrém vzpomínat majitelé rodinného domu v ulici Jarošova ve Znojmě. Dosud neznámý pachatel se během jejich nepřítomnosti zaměřil na jejich obydlí. Lup jde do statisíců, informovala policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Dům majitele opustili v pátek a odjeli pryč. Když se však včera odpoledne vrátili, zjistili, že někdo je přes víkend vykradl. „Zloděj do domu vniknul po vypáčení vstupních dveří. Poté postupně prohledal místnosti a byl úspěšný. Na několika místech našel finanční hotovost, kterou obohatil o odložené rodinné šperky. Okradení majitelé se tak nakonec dopočítali až k částce přesahující 1,4 milion korun,“ popsala Koryťáková. 

Znojemští kriminalisté pracují na objasnění případu a po pachateli trestného činu pátrají. V případě dopadení a následného odsouzení může pachateli nebo pachatelům za spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody hrozit až osmiletý trest odnětí svobody.

„V této souvislosti žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po pachateli nebo pachatelích této události, aby nás v případě jakýchkoliv postřehů kontaktovali na lince tísňového volání 158,“ vyzvala Koryťáková.