Zloděj si chodil pro peníze do kostela jako do bankomatu

Dary věřících z kasičky vytahoval drátem.

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

Zloděj mince z kasičky na dary věřících vytahoval za pomoci magnetu připevněném na drátu, když se v kasičce nacházely bankovky, vyměnil magnet na drátu za lepicí pásku. Vše se odehrávalo v kostele svatého Jakuba v Brně. „Nějakou dobu mu krádeže procházely, když si zloděje všimli ostatní návštěvníci kostela, většinou jej vyhnali, ale krádeže policii neoznámili,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Zlom podle policie nastal v okamžiku, kdy zloděj fyzicky napadl ženu, která je viděla při krádeži a tak ho napomenula. „O případ se začali zajímat kriminalisté, při prověřování okolností napadení pak zjistili agresorův pravý důvod návštěv kostela. Mimo napadení ženy se tak bude před soudem zodpovídat i z krádeží peněz z kasičky,“ dodal Chaloupka.

V souvislosti s tímto případem policie upozorňuje, že je z důvodu bezpečnosti vhodnější při podobných situacích přivolat policii, než se snažit situaci řešit osobně. V případě vyhrocení situace a ohrožení, totiž v kostele nemusí být nikdo další, kdo by mohl přispěchat na pomoc.