01. 02. 2023 Dnes má svátek Hynek

Známý šéfkuchař poděkoval zdravotníkům z brněnské nemocnice luxusním jídlem

Luxusním jídlem poděkoval zdravotníkům z brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích známý šéfkuchař Marcel Ihnačák. Pomáhají mu při tom lidé s hendikepem.
ihnacak1

Foto:

fnbrno.cz

Jako v prvotřídní restauraci si museli připadat zdravotníci ze dvou covidových odděleních Fakultní nemocnice v Brně, když se ve dveřích objevil šéfkuchař Marcel Ihnačák s pomocníky a dovezli jim výborné jídlo.

„Pokrmy se připravovaly v zázemí restaurace v bunkru pod brněnským Špilberkem, michelinskému kuchaři pomáhali v kuchyni také čtyři kuchaři, kteří v době nouzového stavu nemají práci a jejich sociální situace není jednoduchá,“ upřesnila mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Nápad odměnit zdravotníky a zároveň podpořit lidi bez práce dostal podle ní spolek AMERFO, který v centru jihomoravské metropole provozuje zážitkovou expozici v někdejším protiatomovém krytu 10-Z pod pevností a sociální podnik Franz Kafka Špitál, kde zaměstnává osoby s hendikepem.

„Impulsem byla nešťastná událost, která otřásla nejen celým spolkem, proto se rozhodli dát lidem, kteří nemohou pracovat, naději a možnost si přivydělat,“ uvedla mluvčí.

Kolega populárního šéfkuchaře Jamieho Olivera Marcel Ihnačák, který je členem správní rady spolku, proto společně s kuchaři z bunkru připravil jídlo pro covidové jednotky. „Chceme podpořit zdravotníky, poděkovat jim a vyzvat všechny, aby vytrvali a dodržovali opatření i přes Velikonoce, aby počty nakažených nezačaly zase stoupat,“ řekl šéfkuchař.

Pro vyčerpané zdravotníky to bylo v zajeté rutině, kdy bojují o lidské životy, zpestření dne. „Je to něco nestandardního, a obzvlášť v takovém množství a vynikající kvalitě. Určitě to zvedne náladu, je to takový příjemný bod dne,“ pochvalovala si jedna ze zdravotnic, která si na meníčku od slovenského šéfkuchaře stejně jako její kolegové pochutnala.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT