Znojemská policie řeší dvojnásobnou vraždu. Muž před Štědrým dnem zabil vlastní matku i jejího druha se psem

  • Foto

    redakce (archiv)

Dvojnásobnou vraždu před Štědrým dnem řešili kriminalisté ve Znojmě. Dvaadvacetiletý muž, který je už ve vazbě, tam zabil matku a jejího druha. Informovala o tom policejní mluvčí Petra Ledabylová.

„Muž zvlášť surovým způsobem zavraždil svou sedmačtyřicetiletou matku a jejího o deset let staršího druha. Jeho řádění nezůstal ušetřen ani rodinný pes, kterého také usmrtil,“ popsala Ledabylová.

Kriminalisté mladíka obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. Obviněný je stíhaný vazebně.

„V letošním roce se jedná o čtrnáctý případ vraždy, což je stejný počet jako za celý rok 2020. Stejně jako vloni se všechny vraždy krajským kriminalistům podařilo objasnit,“ dodala Ledabylová.

Perné dny měli před svátky i další krajští kriminalisté. Od minulého pondělí řeší podezřelou smrt dvou osob v pečovatelském domu na Blanensku, kde byli nalezeni čtyřiasedmdesátiletý muž a osmasedmdesátiletá žena bez známek života.

„Podle prvotních informací se jedná o úmyslný násilný čin, kdy policisté nemohou vyloučit, že na smrti důchodkyně nese svůj podíl na místě nalezený mrtvý senior. V současné době je tak čin prošetřován pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Ten dále doplnil, že pokud se kriminalistům potvrdí, že za usmrcením ženy stojí muž, který následně na místě činu spáchal sebevraždu, bude případ po důkladném pošetření pro nepřípustnost trestního stíhání odložen.