Je ten správný čas hledat sportovní aktivity, Brno chystá Den náborů

  • Foto

    Starez Sport - archiv

Nejen škola, ale také pohyb a sportovní aktivity. Brno chystá tradiční akci s názvem Den náborů, představí tak sto dvacet klubů. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti STAREZ SPORT Michaela Dittrichová.

Akce je naplánována na sobotu 10. září a má rodičům usnadnit výběr sportovního kroužku pro jejich děti. V parku a na koupališti v areálu Kraví hory se od 9:00 hodin představí přes 120 sportovních oddílů. Návštěvníci budou moci získat užitečné informace a sporty si i rovnou vyzkoušet.

Každoročně se akce účastní tisíce rodin s dětmi, ty pak budou moci pod dohledem zkušených trenérů sportovat až do 18 hodin. „Zástupci všech sportovních klubů se přitom po celý den budou snažit dětem ukázat, že pohyb je zdravější a často i zábavnější než sezení u počítače či koukání do mobilu. Rodiče se navíc mohou dozvědět potřebné informace od jednotlivých vedoucích klubů i samotných hráčů, což jim pomůže v rozhodování, kam dítě v budoucnu přihlásit,“ popsala Dittrichová.

Zájemci si vyberou až z padesáti různých sportů, od klasických až po ty méně tradiční. Představí se například florbalový tým Bulldogs Brno, hokejová Kometa nebo taneční skupina Sneaker.

Z méně tradičních sportů si děti budou moci vyzkoušet třeba lakros, parkour nebo windsurfing. „Nebude chybět ani curling, přičemž příležitost si jej zahrát je poměrně vzácná. V Česku se proslavil zejména na začátku tohoto roku, a to díky olympijským úspěchům manželů Paulových,“ doplnila Dittrichová.

Vstup na Den náborů je zdarma, navíc s registrací, která bude probíhat na místě, mohou zájemci volně vstoupit i na koupaliště. Kromě možnosti vyzkoušet si jednotlivé sporty bude na pódiu připraven doprovodný program. Více informací o náborových dnech nabízí web dennaboru.cz.

Fotogalerie: