Brňané chtěli v dohrávce 17. kola extraligy odčinit nedělní porážku 5:1 na severu Čech a do zápasu s remízovým králem z Liberce vstoupili poměrně solidně. Ve 4. minutě dostal perfektní žabičku na levý kruh Flek, ale Neužila nepřekonal.

Vzápětí liberecký Vlach loktem do obličeje tvrdě zasáhl kapitána domácích Zaťoviče, za což po právu vyfasoval trest do konce utkání a Kometu navíc čekala pětiminutová přesilovka.

V té si Brňané vytvořili celou řadu šancí, nebezpečně vypadala dělovka Horkého či Zbořilovy typické rány od modré čáry. Všechny pokusy ale ztroskotaly na skvěle chytajícím Neužilovi.

A tak skóre otevřeli Bílí Tygři. Nahození Melancona od modré čáry Furch vůbec neviděl a nad lapačkou mu proletělo do pravé šibenice – 0:1. „Dostali jsme pětiminutovou přesilovku, kterou jsme nehráli špatně, měli jsme šance. Bohužel jsme po jejím skončení dostali gól, což byla první rána,“ hlesl zklamaný trenér Brňanů Martin Pešout.

V závěru úvodního dějství mohl vyrovnat rychlonohý obránce Ďaloga, který se typickým způsobem po levé straně protáhl až před branku, ale libereckého gólmana nepřekonal.

V úvodu druhé periody si Brňané vytvořili dvě šance na vyrovnání. Tu první měl ve 24. minutě Zbořil, kterému do druhé vlny přenechal kotouč Šalé, jeho prudkou střelu z levého kruhu dorážel ještě Kollár, nicméně ani ten libereckého maskovaného muže nepřekonal.

Chvíli na to se sám na branku řítil Zaťovič, jeho zakončení ale zlikvidoval Neužil, čímž rozjel rychlý kontr hostů. Na jeho konci stál Ordoš, jenž z ideální palebné pozice rozvlnil síť – 0:2.

V půlce duelu hosté vedli už o tři branky, když Šír vyhnal Furcha z branky. Čiliak však poté inkasoval z trestného střílení, které po faulu na Hrbase se štěstím proměnil Ordoš – 0:4!

Kometa mohla s nepříznivým vývojem duelu zahýbat v úvodu 3. třetiny, ani Šalé, ani Ďaloga však šance neproměnili. „Když jsme ve druhé třetině začali tlačit, dostali jsme z brejku druhý gól, a potom po tečovanou střelou z buly třetí. To s námi trochu zamávalo a do konce zápasu už jsme nenašli klid a pohodu a neproměnili jsme ani ty největší šance,“ posteskl si Pešout.

I přes převahu domácích tak znovu slavili Bílí Tygři. Přečíslení dva na jednoho skvěle vyřešil Birner, který Ordošovi umožnil zkompletovat hattrick – 0:5. Zápas se pak dohrával za neutuchající podpory 6378 diváků, kteří se však gólu Komety nedočkali. „Hokej se hraje na góly, nemá se cenu na nic vymlouvat, dnes jsme propadli na plné čáře,“ dodal domácích.

„Od začátku jsme podali kompaktní, zodpovědný a dobře zorganizovaný výkon. Důležité bylo, že jsme ubránili pětiminutovou přesilovku. Zodpovědnost nám pomohla i v zakončení, kde jsme byli produktivnější. Proto jsme vyhráli,“ řekl trenér hostů Patrik Augusta.

Jeho svěřenci se tak po výhře v Brně posunuli na 8. místo v tabulce, Kometa zůstala pátá a v pátek ji čeká další domácí duel s devátými mladoboleslavskými Bruslaři.