Muž v centru Brna nabízel drogy a kolemjdoucím vyhrožoval střelnou zbraní v ruce

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Nepříjemný zážitek má za sebou čtyřicetiletý muž z Brna. V neděli večer mu v Přadlácké ulici vyhrožoval mladší muž se střelnou zbraní v ruce. „Vyděšeným hlasem žádal pomoc na lince 156 volající ze Zábrdovic. Pronásledoval ho tu prý totiž muž s krátkou střelnou zbraní v ruce. Operační středisko městské policie do Přadlácké ulice tedy vyslalo hlídku pořádkové jednotky, která ho tu do dvou minut od telefonátu našla a zastavila,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Strážníci pak při kontrole zjistili, že třiadvacetiletý muž má u sebe v tašce kromě injekčních stříkaček také černou plastovou maketu revolveru. Ve tmě ale nebyl prakticky rozeznatelný od skutečné zbraně.

„Čtyřicetiletý volající pak strážníkům vylíčil, že mu mladší muž prý nejprve nabízel drogy. Se zbraní v ruce k němu údajně vyběhl ve chvíli, kdy se zastal procházející ženy, na kterou prý dotyčný vulgárně pokřikoval,“ dodala Skřivánková.

Mladík hlídce městské policie nezapřel, že skutečně zbraní mířil, argumentoval ale tím, že jde jen o plastovou hračku. Strážníci případ s podezřením na spáchání trestného činu předali státním policistům.