Na Letní scény Divadla Bolka Polívky míří herecká esa

  • Foto

    Divadlo Bolka Polívky

Zlata Adamovská, Petr Nárožný, Simona Stašová, Iva Janžurová, Karel Roden, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Pavel Liška, Anna Polívková, Vladimír Polívka… a samozřejmě Bolek Polívka. Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky přivede na jeviště pod hvězdnou oblohou ty nejzářivější stálice i vycházející hvězdy současného tuzemského divadla.

Od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 5. do 9. července v amfiteátru v Mikulově a 12. a 13. července na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ, zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval tiskový mluvčí divadla Michal Adamík.

„Nejvíce představení v rámci Letních scén Divadla Bolka Polívky 2022 bude hostit amfiteátr v zadní části areálu koupaliště v Brně na Kraví hoře. Ten po loňské rozsáhlé rekonstrukci nyní nabízí 540 komfortních míst k sezení, zázemí s občerstvením a toaletami. A jako bonus – krásný výhled na Brno! Program zdejší letní scény zahrnuje novinky i osvědčené repertoárové hity z Divadla Bolka Polívky i ze spřátelených divadel,“ popsal Adamík.

Právě na Kraví přebudou představeny dvě premiéry. První, s názvem Nikdy není pozdě, představí komedii pro dva herce, Janu Paulovou a Václava Vydru, v šesti rolích. Kromě třaskavých humorných situací čekejte i ztišené tóny k zamyšlení. A 11. srpna bude v Brně poprvé uvedena komedie Už je tady zas! o tom, co všechno by se mohlo stát, kdyby se dnes v parku probudil Adolf Hitler – v hlavní roli Ondřej Kavan.

„Na soukromý kurz herectví se přihlásí nejen mladí lidé, kteří se chtějí připravit na přijímačky, ale i tři frustrované ženy řešící vlastní „dramata“, jednu z nich si zahraje Zuzana Kronerová. Jak jim to půjde, to uvidíte 8. srpna v komedii Herečky. V úterý 2. srpna zaručeně pobaví také novinka s Markem Adamczykem Hledám ženu, nástup ihned, jejíž bláznivou zápletku naznačuje už sám název. Divadlo A. Dvořáka Příbram přiveze 30. června nové nastudování Balady pro banditu. V hlavních rolích nesmrtelného příběhu Nikoly Šuhaje loupežníka o velké lásce a zradě se představí Anna Fixová a Pavel Batěk,“ doplnil Adamík.

Více informací o programu i vstupenkách, najdou zájemci na webu: https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz

Fotogalerie: