V sobotu se na trati z Brna do Mikulova a zpět uskuteční druhý ročník cyklistického závodu Visegrádské čtyřky, který je i součástí Českého poháru. První ročník obnovené klasiky vyhrál loni Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper, který letos figuruje mezi náhradníky.

Na trati dlouhé 190 km s převýšením 2300 metrů zabojují o prvenství cyklisté 28 týmů, kompletní české špičce budou konkurovat celky z Polska, Rakouska, Slovinska, Itálie, Slovenska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Litvy a Izraele. Pořadatelé to uvedli v tiskové zprávě.

V loňském roce obsadili první tři místa čeští závodníci. Druhý Daniel Turek z rakouského týmu Felbermayr Simplon Wels a třetí Karel Camrda, lídr české sestavy ATT Investments, budou na startu i letos.

Chybět by neměl ani sedminásobný mistr České republiky v časovce Jan Bárta rovněž z týmu Elkov Kasper, v širší nominaci elitního týmu jsou také čerstvý šampion Matěj Zahálka a mistr republiky v cyklokrosu Michael Boroš. Mezi favority patří také Jakub Otruba, který byl v loňském ročníku důležitým pomocníkem vítězného Ťoupalíka a sám skončil na pátém místě.

Závod odstartuje v sobotu v 10:15 na brněnském velodromu v Pisárkách, vítěz bude očekáván v cíli na hradu Špilberk kolem 15:00.