Krajští silničáři mohou začít přípravné práce na dalších projektech, ještě letos odstartuje oprava Kníničské ul. v Brně
Foto:
SÚS JMK
Přípravné práce celkem na pětici silnic, včetně dvou mostů, mohou počínaje dneškem zahájit krajští silničáři. Pro Správu a údržbu silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) to znamená, že se mohou projekčně připravovat akce na průtahu Brankovicemi, kde budou součástí oprav i dva mosty, dále pak na průtahu dvojkové silnice obcí Řícmanice a na řadu přijde i první úsek na trojkové silnici ve směru Padochov – Zbýšov. Investiční záměr byl schválen i pro rekonstrukci silnice mezi městysem Drahany a obcí Žárovice. K rozsáhlé obnově silničního krytu dojde i u brněnské Kníničské ulice.
„Celkové náklady na pětici silničních staveb odhadujeme na téměř 300 milionů korun. Největší částka, přibližně 100 milionů korun, je vyčleněna na opravu Kníničské ulice v Brně, což je velmi vytížený úsek. Tato rekonstrukce přispěje k plynulosti provozu a komfortu řidičů,“,“ uvedl první náměstek hejtmana pro oblast dopravy a sportu Jiří Crha (ODS).
Významná investice poputuje i do rekonstrukce trojkové silnice v celkové délce přes 6 km, mezi městysem Drahany a obcí Žárovice, v tomto případě je odhadovaná investice více jak 60 milionů korun. „Musím podtrhnout připravovanou stavbu průtahu Řícmanicemi, která je financována nejen z rozpočtu kraje, ale i samotnou obcí. Díky této spolupráci se nám podaří realizovat komplexní opravu v hodnotě přes 67 milionů korun,“ doplnil náměstek Crha. V příštím roce by podle dnes schváleného záměru mohlo dojít i k rekonstrukci trojkové silnice v městysi Brankovice. Tady budou projektanti řešit nejen komunikaci, ale součástí akce bude i přestavba dvou mostů, které jsou ve velmi špatném stavu.
Odklepnuta byla i příprava na rekonstrukci trojkové silnice ve směru Padochov – Zbýšov. Navržený, první úsek této komunikace k opravám, by měl kromě jiného, řešit také sjednocení šířkového uspořádání. Prozatímní odhad tohoto záměru je necelých 15 milionů korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Zánik osídlené lokality na Tabulové hoře zavinila …
- Brněnská Polárka připravuje pátý ročník festivalu …
- Jihomoravští hasiči evidují za loňský rok 13.909 u…
- Modernizace části tratě z Brna do Veselí n. Moravo…
- Brněnský klub Šelepka čeká demolice, nový se otevř…
- Brno vyhlásilo urbanistickou soutěž na přeměnu Sta…
- Husa na provázku uvede Satana v Goraji, novinky ma…
- Některé silnice na jihu Moravy jsou sjízdné jen se…
- Kraj uvažuje o sloučení muzeí v Blansku a Boskovic…
- Brno zkouší elektrobus Ikarus, vozí pracovníky na …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
