Cizinecká policie odhalila v Olomoucké ulici v Brně nelegálně zaměstnané Asiaty
Foto:
Policie ČR
Patnáct nelegálně pracujících Asiatů odhalila v tomto týdnu kontrola jihomoravské cizinecké policie v areálu v Olomoucké ulici v Brně a na vybraných stavbách. Osm z nich požádalo o dobrovolný návrat do svých domovských států a následně odletěli domů. Sedmi cizincům správní řízení ukončilo pobyt a mají termín, dokdy opustit Česko. Na webu policie o tom dnes informoval její mluvčí Petr Vala.
Policejní akce byla zaměřená na nelegálně zaměstnané cizince a osoby s nelegálním pobytem na území České republiky. „Při kontrole hlídky prošly místní obchody, restaurace, tržnice i další objekty. Policistům pomáhali psovodi se služebními psy a ze vzduchu dron letecké služby PČR, přičemž hlídky zastavovaly a kontrolovaly také přijíždějící a odjíždějící vozidla,“ uvedl Vala. V podobných akcích budou cizinečtí policisté pokračovat i nadále.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Infekční žloutenkou typu A se v Jihomoravském kraji od začátku…
V Troskotovicích na Brněnsku se společně se sněmovními volbami příští…
Přes čtvrt tuny masa a dalších živočišných produktů neznámého původu…
Při srážce dvou osobních aut v brněnské Bystrci se včera…
Aktuální témata:
- Kometa se může vrátit do čele hokejové extraligy, …
- Vjezd jednokolek do historického centra Brna bude …
- Umělá inteligence pomůže vědcům s včasnou detekcí …
- Slovák, který v Brně shodil z hradeb německého tur…
- V Česku už déle než měsíc není půdní sucho, sleduj…
- V Brně začne festival Ekofilm, soutěžit na něm bud…
- Audit Brněnských Vánoc zjistil nedostatky, organiz…
- Ponava v Brně se má proměnit v atraktivní a udržit…
- Investice firem z jihu Moravy do životního prostře…
- Brno podpoří pěti miliony korun propagaci stavby k…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.