Inspektoři kontrolovali vinaře na Kyjovsku. Třetina jich porušila vodní zákon
Foto:
Odpadní vody z výroby vína
Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Brně se na podzim každoročně zaměřují na kontroly dodržování vodního zákona při výrobě vín. V minulosti provedli kontroly vinařů na Hodonínsku, Břeclavsku, Mikulovsku a Znojemsku. Letos se inspektoři zaměřili na oblast Kyjovska. Porušení zákona zjistili téměř u třetiny kontrolovaných subjektů.
„Počátkem října provedlo osm inspektorů celkem 25 kontrol. V osmi případech zjistili porušení vodního zákona, což je 32 % kontrolovaných. Nejčastějším pochybením provozovatelů vinařství bylo nedovolené vypouštění odpadních vod a nesprávné nakládání se závadnými látkami,“ řekl Tomáš Augustin, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.
Za zjištěná porušení zákona zahájí inspektoři s provozovateli řízení o přestupku. V letech 2015 až 2017 uložili inspektoři při kontrolních dnech zaměřených na výrobce vín celkem 17 pravomocných pokut v celkové výši 752 602 korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Jihomoravský kraj má první michelinskou hvězdu, py…
- Jihomoravanů za devět měsíců roku o 1786 ubylo, ob…
- Zaměstnancům dopravního podniku v Brně se příští r…
- Lékárna Dr.Max v centru Brna od nového roku možná …
- Jihomoravský kraj schválil rozpočet pro rok 2026 s…
- Masarykova univerzita v Brně nově nabízí magisters…
- Nový vlakový jízdní řád přináší více spojů do Pols…
- Nová vyhláška o pyrotechnice silvestrovské ohňostr…
- Cats Brno se vrací do softballové Extraligy žen
- Na trati mezi Brnem a Přerovem bude od neděle pokr…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
