Hromadná nehoda na D1 u Brna, tři mrtví
Foto:
redakce (MOŠ)
Nehoda se stala na 188. kilometru ve směru z Prahy na Ostravu mezi sjezdy 182 Kývalka a 190, a to před 11:00 hodinou. "Příčiny vzniku dopravní nehody vyšetřujeme, vzhledem k troskám, které se na místě nachází, to bude trvat do pozdních odpoledních hodin," řekl novinářům policejní mluvčí Petr Vala.
Dálnice tam zůstává uzavřená. Také směr na Prahu byl dočasně uzavřený kvůli zásahu záchranářů. Provoz se tam podařilo obnovit po poledni, kolony se pomalu rozjíždí.
Část vozidel začala po hromadné nehodě hořet. "Osobní auto je komplet zasažené stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Škody způsobené požárem budou v milionech korun, doplnil. Hasiči byli na místě do sedmi minut, vyhlásili druhý stupeň poplachu, na místě měli 12 kusů techniky.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Na jižní Moravě přibývá lidí s respiračními infekc…
- Brněnský dopravní podnik podepsal smlouvu na další…
- Brno spolu s krajem hledá dopravce pro pravidelné …
- Žádná auta, ani motorky! Masarykův okruh se na pár…
- D1 bude po 58 letech dokončená, dnes se otevře úse…
- Krajští silničáři plánují pro příští rok několik v…
- České dráhy žádají po Brnu přes 10 milionů korun z…
- Brno hledá způsob, jak zachovat středověké základy…
- Silničáři vybírají firmu, která postaví dálniční s…
- Firma začala z Horních Heršpic odvážet část nelegá…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.


