Klasická mladická nerozvážnost, v tomto případě navíc, pod dohledem kamer. Mladík na Dominikánském náměstí vlezl do betlému, pozdravil zvířata i anděla, odskočil si tam „na malou“ a když spadla klec, navrhl si dvoutisícovou pokutu. O incidentu informovali dnes brněnští strážníci.

Pracovníci dohledového centra, kteří prostřednictvím monitorů sledují dění z bezpečnostních kamer, se včera hodinu před půlnocí spojili s operačním střediskem městské policie. Své kolegy upozornili na to, že mezi nedávno postavenými vánočními stánky na Dominikánském náměstí se přímo uprostřed betlému u jesliček někdo pohybuje.

„Nejednalo se však o Ježíška, což se vzápětí potvrdilo místní hlídce. Chlapec, který se vítal se zvířaty, byl totiž o devatenáct let starší než novorozené Jezulátko. Obsluha kamer navíc podotkla, že si v prostoru mezi ručně vyřezávanými sochami odskočil na malou stranu,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mluvčí dále doplnil, že po celou dobu přátelsky poplácával jednotlivé figury včetně zavěšeného anděla, jako kdyby s nimi byl v družném rozhovoru. Strážníkům se přiznal a sám dodal, že udělal hloupost. „Rovnou jim dal návrh na dvoutisícovou pokutu za znečištění, což se přesně shodovalo s jejich představou o trestu pro mladíka, u něhož doteď neevidovali žádný přestupek,“ uzavřel Ghanem.