Brněnští strážníci dopadli v noci na dnešek zloděje, který se v centru moravské metropole neštítil okrást o slepeckou hůl a osobní věci. Vypátrání podezřelého trvalo díky všímavému svědkovi několik minut. Pachatel skončil v rukou policie, informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Usnul na autobusovém nádraží

Nevidomý muž přišel o své osobní věci poté, co v opilosti usnul na autobusovém nádraží v Benešově ulici v centru města. „Měl ale štěstí, že nedaleko parkoval řidič, který vše sledoval ze svého osobního vozu. Na lince 156 okamžitě popsal, jak kolemjdoucí sebral nic netušícímu muži igelitovou tašku a slepeckou hůl, které měl do té doby položené u nohou,“ uvedl mluvčí.

Podezřelý si prohlížel lup, když ho vyhmátla hlídka

Nejbližší hlídka městské policie právě v té chvíli kontrolovala okolí hlavního nádraží, takže přijela už během dvou minut. „Podezřelého strážníci vypátrali v nedalekém drážním areálu, právě když si prohlížel obsah tašky. Další hlídka vzbudila okradeného čtyřicátníka. Na dotaz, jestli něco postrádá, odpověděl, že mu chybí slepecká hůl a taška s oblečením a hygienickými potřebami. Přesně tyto věci u sebe měl dopadený pětapadesátiletý muž. Strážníci ho proto předali policii jako podezřelého z trestného činu,“ řekl Ghanem.