fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Čtyřnohý pomocník k nezaplacení! Pes pomohl strážníkům najít ve sklepě muže podezřelého z vloupání

Foto:

ilustrační

Služební pes pomohl strážníkům najít ve sklepě čtyřiatřicetiletého muže podezřelého z vloupání. Vše se seběhlo o uplynulém víkendu, incident vyděsil nájemníky bytového domu v centru města. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.
„Nevítaná návštěva si vyžádala o třetím adventním víkendu příjezd hlídek městské policie do bytového domu v centru města. Nájemník volající na linku 156 totiž cestou do sklepa zjistil, že dveře do kójí jsou zabarikádované. Zvuky vycházející zevnitř připomínaly padající sklenice a přivedly ho na myšlenku, že by tam mohl být zloděj,“ popsala Skřivánková.

Do domu proto vyjela kromě hlídky pořádkové jednotky také hlídka psovodů se služebním psem.

Společně s přivolanými policisty pak strážníci postupně a velice důkladně prohledávali nepřehledné sklepní prostory. „Z reakce služebního psa bylo zřejmé, že podezření z vloupání bylo pravděpodobně opodstatněné. Jeden ze strážníků se tak nezdráhal protáhnout i velice úzkým prostorem mezi jednotlivými sklepními komůrkami, a právě díky tomu zahlédl na podestě muže schovávajícího se pod hromadou starého oblečení. Pod pohrůžkou namířené služební zbraně ho tedy ihned vyzval, aby ze svého úkrytu vylezl,“ doplnila Skřivánková. Strážníci pak čtyřiatřicetiletého muže předali rovnou do rukou republikových kolegů.

Líbí se mi

1
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT