Dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu byla dnes od 7:00 neprůjezdná kvůli nehodě kamionu a dodávky. Její řidič srážku nepřežil a zemřel před příjezdem záchranářů, řekl jejich mluvčí Lukáš Dvořáček. Policisté obnovili provoz jedním pruhem v 10:30, o 45 minut později už byla dálnice průjezdná bez omezení. Za nehodou se ve směru na Brno vytvořila až dvacetikilometrová kolona. Přetížené byly objízdné trasy, řekl policejní mluvčí David Chaloupka. Kolony na dálnici i na objízdných trasách se před polednem začaly zvolna rozjíždět.

Tragická nehoda se stala na 193. kilometru nedaleko sjezdu do Vídeňské ulice. Řidič dodávky nedobrzdil před omezením a zezadu narazil do kamionu. Zasahovaly všechny složky záchranářů. „Na místě byl jeden člověk, kterému naši záchranáři už nemohli pomoct,“ řekl Dvořáček.

Kolem 9:00 policisté začali jedním pruhem pouštět řidiče osobních aut, aby se dostali z kolony. Po půl hodině jej znovu uzavřeli, aby mohli zaklíněná auta od sebe odtrhnout a vyprostit mrtvého řidiče.

Policisté odkláněli dopravu na sjezdu Kývalka na 182. kilometru. Vyzývali řidiče, aby jezdili opatrně, včas vytvářeli záchranářskou uličkou a počítali s tím, že jsou přetížené také objízdné trasy.“ Také apelujeme na řidiče, aby byli pozorní, nechávali si před sebou bezpečnou vzdálenost a při dojíždění do kolony zapnuli výstražná světla,“ řekl Chaloupka.

V koloně za nehodou na 175. kilometru se auta srazila ještě ve dvou případech, nehody složitou situaci komplikovaly. V jednom z těchto případů také narazila dodávka zezadu do kamionu a hasiči museli řidiče vyprostit. Záchranáři ho odvezli do nemocnice s lehkým zraněním.