Dálnici D2 ve směru na Slovensko uzavřela dnes ráno hromadná nehoda u Rakvic na Břeclavsku. Zranilo se pět lidí, včetně dětí, na místě přistával vrtulník záchranky. Havarovalo pět aut, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policie dopravu odkláněla přes exity Hustopeče a Podivín. Provoz se podařilo na dálnici D2 obnovit po více než čtyřech hodinách.

Začalo to nárazem kamionu do svodidel

Potíže na D2 u Rakvic začaly už brzy ráno, kdy ve zúžení vrazil kamion do svodidel a poškodil si kola a nádrž. Řidič se nezranil, ale unikem paliva se musejí zabývat hasiči. Před místem první nehody se krátce po 6. hodině srazily tři dodávky a dvě osobní auta, tentokrát už se zraněnými.

Podle hasičů se zranilo osm lidí

Jedna žena při nehodě utrpěla vážná zranění, letecká záchranná služba ji transportovala do brněnské nemocnice. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění, dva lehká, ošetří je zdravotníci v Břeclavi. Záchranná služba tak podle mluvčího Lukáše Dvořáčka eviduje pět zraněných. Hasiči v přehledu zásahů zmiňují osm zraněných.

Na dálnici bourali cizinci

Mezi účastníky nehody byli cizinci. Auta měla podle Maláška registrační značky Makedonie, Rumunska, Bulharska, Velké Británie a Česka.