Policisté na jihu Moravy zadrželi v sobotu dvě skupiny migrantů, převážně ze Sýrie. Čtrnáctičlenná skupina jela v osobním autě, které pronásledovali policisté ze Zlínského kraje, auto se podařilo zastavit až na jihu Moravy, řidič utekl. Večer se pak v Brně srazila dodávka vezoucí 20 migrantů s osobním autem. Policisté informace uvedli na sociální síti X.

Auto s migranty ujíždělo ze Zlínského kraje

„Zlínští kolegové v sobotu pátrali po osobním autě Range Rover, jehož řidič ignoroval u Buchlovic výzvu k zastavení. Auto se podařilo zastavit až na území Jihomoravského kraje, jeho řidič utekl. Zlínským kolegům přijeli na pomoc jihomoravští policisté. Dnes budou zadržení Syřani předáni zpět na Slovensko,“ popsal mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Při nehodě nebyl nikdo vážněji zraněn

Další větší skupinu migrantů pak zadrželi jihomoravští policisté v sobotu večer. Skupinu 20 lidí, mezi nimiž byly dvě ženy a čtyři děti, vezla dodávka, která se srazila s osobním autem. Při nehodě, která se stala na křižovatce Hněvkovského-Kaštanová, nebyl nikdo vážněji zraněn.

Osmnáct migrantů zadrželi v terénu

„Přímo z místa byly do nemocnic odvezeny tři osoby s lehčími zraněními, včetně řidičky vozu, do které dodávka narazila. Zbylých 18 migrantů pak v terénu dohledaly policejní hlídky,“ uvedl Šváb. Všichni cizinci jsou už z nemocnice propuštění a na policejním pracovišti v Břeclavi čekají na rozhodnutí o dalším postupu.