Je to bazalka, snažil se brněnským strážníkům namluvit čtyřicetiletý muž, který v bytě staršího souseda sušil konopí k výrobě marihuany. Později ale kápl božskou, když přiznal, že mu prý zásoba omamné látky vystačí na celý rok. Případ si převzali policisté, potvrdila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí strážníků Jana Pokorná.

Rušil noční klid hlasitě puštěnou televizí

Sled událostí přitom začal stížností z centra moravské metropole, kde v jednom z domů údajně nájemník rušil noční klid sousedů hlasitě puštěnou televizí. Hlídka na místo vyrazila krátce před půlnocí a po příjezdu se snažila kontaktovat majitele bytu. Pětašedesátiletý muž ale nereagoval na zvonění a bouchání.

Měl klíče od sousedova bytu kvůli pomoci

Po chvíli ze sousedního bytu vyšel čtyřicátník, který strážníkům řekl, že jeho soused špatně slyší a je hodně nemocný. Proto se o něho stará a v rámci sousedské pomoci má od něho kopii klíčů. Otevřel a vešel do sousedova bytu, kde starší muž ležel v posteli a sledoval televizi. „Byla sice o něco hlučnější, než je asi ve většině domácností obvyklé, ale bylo to pochopitelné vzhledem k mužově sluchové vadě,“ uvedla mluvčí.

Strážníky upoutaly sušené rostlinky konopí

Strážníky však podle ní upoutala jiná věc. Po vstupu do bytu si všimli šňůry natažené od vchodových dveří až k ložnici a na ní pověšených rostlinek konopí k výrobě marihuany. „Mladší z nájemníků se nejprve snažil hlídce namluvit, že se jedná o bazalku. Po chvíli se přiznal, že rostliny na šňůře suší on a pěstuje je pro vlastní potřebu. Strážníkům vysvětlil, že dveře bytu, který užívá, nejdou zamknout a má strach, že by mu suché rostliny mohl někdo odcizit,“ řekla Jana Pokorná.

Zjistí obsah THC

Čtyřicátník se pak pochlubil, že marihuana mu vystačí ke kouření skoro na celý rok. Hlídka přivolala na místo republikové policisty, ale ani oni neuvěřili pohádce o bazalce a případ si od strážníků převzali. „Rostliny podrobí rozboru a budou zjišťovat obsah účinné psychoaktivní látky THC,“ dodala mluvčí městské policie.